Výroba prírodných tuhých šamponikov

29.11.2019

Naša Tvorivá dielnička,dňa 29.11.2019 s hojnou účasťou detí mala veľký úspech.

V úvode sme sa zoznámili s postupom a užitočnými informáciami o výrobe domáceho tuhého šampóna. Porozprávali sme sa taktiež o každej prírodnej surovine ktorú sme si pridali do nášho šamponika, prečo nám arganový olej spraví vlasy krásne lesklé a zdravé a podobne. Použili sme čisto prírodné materiály kde základom bol: sodium coco sulfát  ,pantenol,arganový olej,konopný olej,levanduľová aróma a bambucké maslo. Vo vodnom kúpeli sme tieto ingrediencie postupne pridávali, vytvorila sa nám vláčna hmota do ktorej sme pridali prírodne fialové farbivo-micu a konopný protein.

Porozprávali sme sa o potrebe a dôležitosti ekologického prístupu,prečo a ako nám vlastná výroba šetri naše životné prostredie. Deti sa s nadšením a zvedavosťou zapojili do výroby šamponika,každý z nich si mal možnosť vytvarovať svoj vlastný tvar ,ktorý sme zabalili do milého darčeka s možnosťou darovať ho svojim blízkym. Tato poučná a kreatívna dielnička sa deťom veľmi páčila. Myslíme si ,že aspoň troškou nových informácii o ekológii a šetrení nášho životného prostredia sme si uvedomili, že naša planéta je dar ktorý je potrebne chrániť a šetriť aj pre iné generácie ktoré tu budu žiť po nás.
Tuhé šampóny - obsahujú všetky účinné látky ako bežný šampón okrem vody - teda sú oveľa šetrnejšie, menšie a spratnejšie ako tekuté šampóny, dokonca nepotrebujú plastový obal,čiže sú tiež ekologickejšou alternatívou.Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky