Výroba prírodných tuhých šamponikov

29.11.2019

Naša Tvorivá dielnička,dňa 29.11.2019 s hojnou účasťou detí mala veľký úspech.

V úvode sme sa zoznámili s postupom a užitočnými informáciami o výrobe domáceho tuhého šampóna. Porozprávali sme sa taktiež o každej prírodnej surovine ktorú sme si pridali do nášho šamponika, prečo nám arganový olej spraví vlasy krásne lesklé a zdravé a podobne. Použili sme čisto prírodné materiály kde základom bol: sodium coco sulfát  ,pantenol,arganový olej,konopný olej,levanduľová aróma a bambucké maslo. Vo vodnom kúpeli sme tieto ingrediencie postupne pridávali, vytvorila sa nám vláčna hmota do ktorej sme pridali prírodne fialové farbivo-micu a konopný protein.

Porozprávali sme sa o potrebe a dôležitosti ekologického prístupu,prečo a ako nám vlastná výroba šetri naše životné prostredie. Deti sa s nadšením a zvedavosťou zapojili do výroby šamponika,každý z nich si mal možnosť vytvarovať svoj vlastný tvar ,ktorý sme zabalili do milého darčeka s možnosťou darovať ho svojim blízkym. Tato poučná a kreatívna dielnička sa deťom veľmi páčila. Myslíme si ,že aspoň troškou nových informácii o ekológii a šetrení nášho životného prostredia sme si uvedomili, že naša planéta je dar ktorý je potrebne chrániť a šetriť aj pre iné generácie ktoré tu budu žiť po nás.
Tuhé šampóny - obsahujú všetky účinné látky ako bežný šampón okrem vody - teda sú oveľa šetrnejšie, menšie a spratnejšie ako tekuté šampóny, dokonca nepotrebujú plastový obal,čiže sú tiež ekologickejšou alternatívou.