Aktuality

 

Posledný prázdninový piatok sme sa rozlúčili so fantastickými prázdninami, teplom, slniečkom a zorganizovali sme skvelú diskotéku pre deti v našej obci Baškovce pod názvom Čaukoleto diskotéka!

Ranč Frodo

01.08.2019

Prázdniny sú už v plnom prúde a my sme sa rozhodli urobiť si ďalší výlet. Dojednali sme si návštevu u pána Zsoltyho Tárnoka ,ktorý vlastní ranč Frodo v obci Topoľovka pri Humennom. Pán Zsolty Tárnok nás previedol po svojom malebnom ranči,videli sme krásne novovybudovanú stajňu pre koníky,prezreli sme si aj miestnosti kde pán Zsolt plánuje menšie...

Dňa 20.7.2019, občianske združenie Kalimba a Obec Baškovce zorganizovali výlet do poľského termálneho aquaparku Goracy Potok. Cesta bola krátka a ubehla deťom a ich rodičom veľmi rýchlo nakoľko sme sa na tento výlet veľmi tešili. Milo nás prekvapil aquapark svojimi službami ,krásnym dizajnom Goralskom štýle a možnosťami ako kúpanie sa v termálnych...

Dňa 19.7.2019 sme sa vybrali do dedinky Hrubov, táto dedinka leží ako posledná zastávka od našej dedinky Baškovce. Naša cesta na bicykloch bola veľmi príjemná, počasie nám vyšlo aj napriek tomu , že nás mohli zastihnúť prehánky. Prechádzali sme krásnym prostredím a krásnou prírodou až k nášmu prekvapeniu pre deti. Bol to pán rezbár Peter Lukčo, ...

Dňa 7.5.2019 sa uskutočnil tretí ročník vatry. Stretli sa deti aj ich rodičia,spoločne sme si pripravili pohostenie. O vodu a špekačky sa postaral pán starosta obce Baškovce. Deti boli veľmi šikovné ,chlapci aj dievčatá si našli čas a prichystali vatru vo svojom voľnom čase. Vyrúbali strom a ozdobili sme spoločne briezku. Aj keď sme sa báli že nám...

Dňa 12.04.2019 sme si naše piatkové popoludnie spestrili o návštevu Vihorlatskej hvezdárne v Humennom. Vihorlatská hvezdáreň bola založená ešte v roku 1952 a za vyše 65 rokov sa stala významným centrom astronomického vzdelávania, propagácie a pozorovaní v regióne Horného Zemplína.

Čo je krížová cesta a prečo sa ju modlíme?
V 14tich zastaveniach krížovej cesty si pripomíname ,koľko ťažkých chvíľ Ježiš prežil a vydržal potom čo bol vydaný na smrť. Je to udalosť,ktorá sa odohráva na Veľký piatok , ktorý slávime pred Veľkou Nocou.
Preto máme pôstne obdobie prežívať tak, aby sme sa obrátili a čo najviac priblížili Ježišovi....

Dňa 21 .marca prišli k nám Syky a Natálka z ľudskoprávneho vzdelávania s projektom Start the Change. Viaceré živé knižky nám umožnili prečítať si ich zaujímavé príbehy o živote bez domova, na úteku, v koži Róma, alebo LGBT človeka.
Nás sa silné príbehy tak dotkli, že okrem bežných odkazov pre živé knižky napísali dokonca aj listy solidarity...

Dňa 15.3.2019 sme privítali na ďalšom z našich piatkových stretnutí pod názvom "V piatky na priadky" veľmi milého hosťa pani Mgr. Katarínu Murníkovú zo Súkromneho špecialno -pedagogického centra v Snine.

Dňa 09.02.2019 sa uskutočnil dlho očakávaný Retro Karneval pre deti a retro zábava pre násťročných v budove obecného úradu v Baškovciach v spolupráci s obcou Baškovce a vďaka sponzorom.

Vytvorte si webové stránky zdarma!